Jak sprawdzić numer telefonu?

Od razu zaniechajmy przepatrywania książek telefonicznych, bo one już od dawna nie wypełniają najważniejszych zadań. Dobrze zrobimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej przestrzeni znajdziemy dziś odrębne portale wirtualne, jakie interesują się wyłącznie numerami – poznają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one mogą należeć. Zajrzyjmy więc na tego typu witrynę , a następnie wklepmy do odpowiedniej rubryki numer, który nieustannie do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie otrzymamy wiadomość zwrotną zawierającą dane na temat danego numeru. Warto zauważyć, że tego typu portale są aktualizowane nie jedynie przez swoich twórców, bo także przez zwykłych internautów. To oni oceniają numery, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My także możemy pisać wiadomości o nietypowych numerach, aby w jakimś sensie uprościć życie innym osobom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być właścicielem takiego numeru, więc powinniśmy jedynie skorzystać z takich witryn. Róbmy tak za każdym razem, jeśli zaczniemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odebrać swoją komórkę. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.

Kto dziś dzwonił

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest wypełniona po brzegi, z pewnością nie posiadamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, którzy żyją w naszej dzielnicy. Nierzadko zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na ekranie telefonu pojawia się obca mieszanka cyfr.

Zwykle w takich chwilach po prostu odrzucamy telefon, ponieważ nie chcemy kontaktować się z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer zadzwoni po raz kolejny, zechcemy sprawdzić, jaka osoba może być jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku lecieć na policję, skoro w końcu nie każde obce telefony wykonywane są przez oszustów. Często nieznany numer telefonu może należeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, który jedynie kupił nowy aparat telefoniczny albo zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli posiadamy dostęp do Internetu, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać kombinację cyfr do popularnej wyszukiwarki albo od razu skorzystać ze strony, która zajmuje się testowaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona właśnie pokaże nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on raczej należy. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać także i tego typu niepokojące telefony. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować telefon przyjaciela, który potrzebuje naszej pomocy.

czyj ten numer

Telefony komórkowe zaistniały na rynku już wiele miesięcy wstecz, a mimo tego wciąż są bardzo popularnymi sprzętami. Ludzie telefonują z nich niemalże bezustannie, aby porozumieć się ze znajomymi, wysłać do nich sms-a albo usłyszeć czyiś głos. Niestety, nawet te niezwykłe komórki mogą być nierzadko jakimś zagrożeniem, ponieważ z nich dzwonią także bandyci i wyłudzacze. To oni telefonują z obcych numerów, które jednak można w miarę szybko odkryć.

Oczywiście najprościej byłoby zatelefonować pod wybrany numer, jednakże zwykle tego typu czyn nie jest zbyt efektywny. Jeśli on nie działa, ponieważ dzwoniący nie odbiera, trzeba w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasem trzeba więc wklepać numer do wyszukiwarki internetowej i zajrzeć później na różne portale, aby poznać dzwoniącego. Istnieją już nawet specjalne strony wirtualne, jakie mieszczą u siebie niemalże wszystkie dziwne numery telefonów, piszą o nich i stawiają im oceny. Każdy może z tych stron skorzystać, a także samodzielnie stworzyć recenzję o wybranym numerze. A jeżeli jednak taka strona nie pomoże danej osobie, a tę osobę wciąż będą nękać głuche telefony, zawsze może ona udać się na komendę. W pewnych momentach z pewnością warto tak zadziałać, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił i odkryć tożsamość nieznanego dzwoniącego. Głuche telefony nigdy nie mogą być przecież czymś przyjemnym, więc trzeba z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych latach niemalże wszystko można już bez problemu załatwić (np. wykorzystując phone lookup). Nawet pozornie obce numery telefonów da się błyskawicznie rozpoznać, aby osądzić, czy będą one na pewno bezpieczne. W tym celu wystarczy wejść na specjalną witrynę wirtualną, zatelefonować pod konkretny numer albo nawiązać kontakt z komendą.