Kto dzwonił tpsa

Kogo numer

Choćby nawet nasza książka z numerami jest wypełniona po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszyściutkich osobników, którzy żyją na naszym świecie. Nierzadko zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, o ile na ekranie telefonu pojawia się nieznana mieszanka cyfr.

Zwykle w tego typu chwilach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer zadzwoni po raz kolejny, zapragniemy sprawdzić, jaka osoba może być jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy od razu lecieć na policję, bo w końcu nie zawsze obce telefony tworzone są przez oszustów. Często nieznany numer telefonu może należeć do człowieka z naszej paczki przyjaciół, jaki jedynie kupił nowy telefon komórkowy lub zmienił dotychczasowego operatora.

A jeśli posiadamy dojście do Internetu, sami sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać nieznany numer do sprawdzonej strony szukającej lub od razu skorzystać ze strony, która zajmuje się testowaniem i opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona tylko powie nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on raczej należy. Później sami zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać także i tego typu dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować połączenie kolegi, jaki potrzebuje naszej porady.

czyj to numer telefonu stacjonarnego odpowiedzi

Od razu zaniechajmy przeglądania książek telefonicznych, bo te pisma już od dawna nie spełniają najważniejszych zadań. Dobrze zrobimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni znajdziemy już specjalne strony wirtualne, jakie zajmują się jedynie numerami telefonów – odkrywają je, oznaczają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu stronę i potem wklepmy do jej rubryki numer, jaki ciągle do nas telefonuje. Prawdopodobnie błyskawicznie otrzymamy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje na temat danego numeru. Warto zauważyć, że tego typu strony są aktualizowane nie jedynie przez ich właścicieli, ale także przez zwykłych internautów. Oni komentują numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one należą i zaznaczają, czy będą one niegroźne. My również możemy publikować komentarze o nietypowych właścicielach numerów, aby w jakimś sensie pomóc innym ludziom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo portali internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być właścicielem takiego numeru, więc musimy jedynie wziąć informacje z takich stron. Czyńmy tak za każdym razem, jeśli zaczniemy się wahać, czy możemy spokojnie odebrać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze być ostrożnym.

nr telefonów komórkowych

Komórki zaistniały na świecie już wiele lat temu, a mimo tego wciąż są wyjątkowo popularnymi sprzętami. Wszyscy telefonują z nich niemalże bez przerwy, aby skontaktować się z przyjaciółmi, przesłać do nich wiadomość lub usłyszeć czyiś ton głosu. Niestety, nawet te niezwykłe telefony mogą być nierzadko jakimś zagrożeniem, ponieważ z nich dzwonią również oszuści i naciągacze. Oni telefonują z obcych numerów, jakie mimo wszystko można dość szybko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednakże zwykle tego typu krok nie będzie za bardzo pożyteczny. Jeśli on nie działa, ponieważ dana osoba nie odbiera, należy inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba tylko wklepać numer do wyszukiwarki wirtualnej i zajrzeć później na różnorodne strony, aby poznać rozmówcę. Są już nawet specjalne witryny wirtualne, jakie skupiają u siebie niemalże wszystkie dziwne numery, piszą o nich i wystawiają im noty. Każdy może z tych stron skorzystać, a nawet własnoręcznie napisać recenzję o wybranym numerze. A jeśli nawet specjalna strona nie posłuży danej osobie, a tę osobę wciąż będą martwić głuche sygnały, zawsze może ona zgłosić się na policję. W pewnych sytuacjach na pewno powinno się tak zadziałać, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił i odkryć tożsamość obcego dzwoniącego. Nękające telefony nie mogą być w końcu niczym dobrym, więc warto z nimi walczyć.

W obecnych latach niemalże każdą sprawę można już bez problemu rozwiązać. Choćby teoretycznie obce numery można błyskawicznie odkryć, aby ocenić, czy będą one na sto procent niegroźne. W tym celu wystarczy odwiedzić odpowiednią stronę (np. phone lookup), zatelefonować pod konkretny numer lub skontaktować się z policją.