Sprawdzanie numeru

Jaki to numer

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest wypełniona po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów do wszystkich osobników, którzy żyją na tym świecie. Nierzadko namyślamy się więc, kto dzwoni, o ile na ekranie telefonu widnieje obca kombinacja cyfr.

Najczęściej w tego typu chwilach najzwyczajniej nie odbieramy, bo nie lubimy rozmawiać z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer zadzwoni po raz kolejny, zechcemy dowiedzieć się, kto może być jego właścicielem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy od razu biec na policję, skoro w końcu nie zawsze obce telefony wykonywane są przez kryminalistów. Czasem nieznajomy numer telefonu może przynależeć do członka naszej paczki znajomych, który po prostu wymienił telefon komórkowy albo wybrał nowego operatora.

A jeżeli posiadamy dostęp do Internetu, sami sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać nieznany numer telefonu do popularnej strony szukającej albo od początku zrobić użytek ze strony, która zajmuje się badaniem oraz opisywaniem różnych numerów. Ona właśnie pokaże nam samym, co to za numer oraz do kogo on raczej należy. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać nawet takie dziwne telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący odrzucić połączenie przyjaciela, który potrzebuje naszej porady.

jaki numer dzwoni

Telefony komórkowe zaistniały na świecie już mnóstwo miesięcy temu, a mimo to dalej są najpopularniejszymi urządzeniami. Ludzie telefonują z nich praktycznie bezustannie, aby porozumieć się z przyjaciółmi, wysłać do nich sms-a albo usłyszeć czyiś ton głosu. Niestety, nawet te niezwykłe komórki są czasami jakimś niebezpieczeństwem, bo z nich korzystają również oszuści oraz wyłudzacze. Oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, jakie mimo wszystko można dość prędko rozpoznać.

Oczywiście najłatwiej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednakże zwykle taki czyn nie będzie za bardzo pożyteczny. Jeśli on nie działa, bo dana osoba nie odbiera, trzeba inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy tylko wklepać numer do wyszukiwarki internetowej (free phone number lookup) i wejść później na różne strony, aby odkryć rozmówcę. Istnieją już nawet specjalne strony wirtualne, jakie skupiają w sobie praktycznie wszystkie dziwne numery, piszą o nich oraz stawiają im noty. Każdy może z tych stron zrobić użytek, a nawet własnoręcznie stworzyć opinię o wybranym numerze. A jeżeli nawet specjalna strona nie posłuży danej osobie, a tę osobę dalej będą martwić głuche sygnały, zawsze może ona udać się na komendę. W skrajnych sytuacjach na pewno powinno się tak zrobić, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz poznać tożsamość obcego rozmówcy. Nękające telefony nie są przecież czymś dobrym, więc warto z nimi walczyć.

W obecnych latach praktycznie wszystko można już spokojnie rozwiązać. Nawet pozornie nieznane numery można błyskawicznie rozpoznać, aby ocenić, czy są one na pewno bezpieczne. W tym celu należy odwiedzić odpowiednią witrynę internetową, zadzwonić pod nieznany numer albo skontaktować się z komendą.

znajdź numer telefonu stacjonarnego

Po pierwsze, zaniechajmy przepatrywania ksiąg telefonicznych, bo te pisma już od dawna nie wypełniają swoich funkcji. Lepiej zrobimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości napotkamy już odrębne strony wirtualne, jakie zajmują się jedynie numerami – odkrywają je, określają i piszą, do kogo one mogą należeć. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu witrynę , a następnie wklepmy do odpowiedniej komórki numer, który ciągle do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy odpowiedź zawierającą informacje odnośnie danego numeru. Warto zauważyć, że takie strony są uzupełniane nie jedynie przez ich właścicieli, ale również przez normalnych internautów. Oni komentują numery, określają, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy są one bezpieczne. My sami również możemy publikować komentarze o nietypowych właścicielach numerów, aby w jakimś stopniu uprościć życie innym ludziom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go przez internet. Wiele portali internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być właścicielem takiego numeru, więc musimy jedynie wziąć informacje z takich witryn. Czyńmy to zawsze, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy powinniśmy bez obaw odbierać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze być ostrożnym.